Muži prodloužili černou sérii

K zápasu 6. kola MSFL cestovali fotbalisté SK Hranice do Mutěnic. Přestože jsou domáí nováčkem soutěže, velmi rychle se v ní zabydleli a pohybují se v horních příčkách tabulky.
FK Mutěnice – SK Hranice
3 : 1 (2 : 0)
Branky: 13. Kučera, 36. a 64. Koštuřík - 52. Bušina.
ŽK: Štěpánovský, Macko - Pekný, Peršín, Černotský. Rozhodčí:Jahoda - Dorušák, Boček. Diváků: 320.
Sestava SK: Malota - Černotský (62. Bočan), Michálek, T. Richter, Peršín - Simandl, Pulkert (46. Kuchař), Anastazovský (70. Modelský), Bušina - D. Richter, Pekný. Trenér: Jan Jursík

Zápas měl bohužel pro Hranické stejný charakter jako většina v tomto ročníku MSFL. Domácí šli po nedorozumění hostující obrany už ve 13. minutě do vedení a po dalších sedmi minutách už mohli vést o dvě branky, ale ve stoprocentní šanci Koštuřík netrefil hlavou odkrytou branku. Zvýšení se tak domácí dočkali ve 36. minutě, kdy se tentýž hráč po dlouhém pasu ve skluzu už nemýlil.
Po přestávce začaly Hranice aktivněji a už po sedmi minutách Bušina po zmatcích v obraně Mutěnic snížil na 1:2. Branka hostující tým povzbudila, dál se tlačil před domácí branku, ale v 64. minutě utekla dvojice domácích a Koštuřík po přesném pasu hlavou přidal třetí branku. Přestože se hosté nadále snažili vstřelit gól, na stavu se už nic nezměnilo.
Trenér Jursík k zápasu řekl:
”Je to pořád stejné, neproměňujeme šance. Nemáme horší mužstvo než soupeři, ale na rozdíl od nich nedokážeme proměnit ani vyložené šance. Za dnešní výkon nemám hráčům co vytknout, ale body jsou za góly a ne za umělecký dojem.”

Další výsledky 5. kola:
Brno B - Brumov 4:0, Karviná - Znojmo 4:3, Jihlava B - Fulnek 1:0, Uničov - Dolní Benešov 2:0, Slovácko B - Břeclav 0:0, Lipová - Frýdek-Místek 1:1, Ostrava B - Zlín B 1:2.