Další blamáž před vlastním publikem

Situace je vážná a začíná být kritická. Také v tomto zápase, od kterého si všichni příznivci hranického klubu slibovali, že se jejich hráči konečně výsledkově chytnou, domácí fotbalisté znovu zaspali úvod zápasu a už v 9. minutě prohrávali 0:2 a vypadalo to opět na debakl na vlastním trávníku. Po čtyřech kolech je na jejich bodovém kontě nula a protože další dva zápasy odehrají v Břeclavi a Mutěnicích, bude těžké tuto bilanci vylepšit.
SK Hranice – FC Vysočina Jihlava B
1 : 2 (0 : 2)

Branky: 61. Pekný – 5. a 9. Šplíchal.
ŽK: Kufa, D. Richter, Michálek, Kuchař, Anastázovský. ČK: Kufa. Rozhodčí: Dorušák Diváků: 105.
Sestava SK: Dragon - Černotský (46. Machač), T. Richter, Pekný, Michálek - Bušina (71. Anastázovský), Žmolík (46. Kuchař), Simandl, Pulkert - Kufa, D. Richter. Trenér: Jan Jursík.

Stalo se přesně to, co v minulých zápasech s Dolním Benešovem a v Brumově. Obrana, včetně brankáře nezachytila počáteční nástup hostí a jejich nejlepší hráč Šplíchal dvěma slepenými góly dostal hosty poměrně lehce do vedení a názorně předvedl domácím, jak se má útočník pohybovat před soupeřovou brankou (Šplíchalovi se v Hranicích zjevně daří, protože zde dal obě branky svého týmu už v červnu, to ale domácí vyhráli 4:2). Hráči Vysočiny byli rychlejší, u každého míče byli dřív a většina z nich byla lépe technicky vybavena. Vyhrávali také většinu soubojů jeden na jednoho. Štěstím pro domácí bylo, že se ve 22. minutě netrefil do prázdné branky druhý útočník hostí Vácha. Je pravdou, že postupujícím časem domácí hru poněkud vyrovnali, ale pro soupeřovu branku neznamenali žádné nebezpečí. S hrou, jako v první půli Hraničtí předvedli, by neobstáli ani v podstatně nižší soutěži.
Do druhého poločasu poslal trenér Jursík na hřiště Kuchaře a Machače místo Černotského a Žmolíka. Hosté pod dojmem dvoubrankového vedení poněkud polevili, nehráli už s takovým zápalem a nasazením a tím se hra vyrovnala. Útočné akce domácích byly průbojnější a hlavně přesnější a tak si i brankář hostí zachytal. Přílišnou jistotou ale neoplýval a škoda, že domácí víc jeho umění neprověřili. To se podařilo až v 61. minutě Peknému. Po vstřelení kontaktního gólu domácí ještě více přidali, vynutili si místy znatelnou převahu, ale jejich nátlaková hra postrádala přesnost a potřebnou razanci a tak se dočkali další tříbodové ztráty na vlasním hřišti se soupeřem, se kterým prohrát, za hru ve druhém poločase, nemuseli. Za zmínku ještě stojí zcela zbytečné vyloučení domácího Kufy po druhé žluté kartě v poslední minutě zápasu.

Další výsledky 28. kola:
Frýdek-Místek - Ostrava B 2:0, Zlín B - Slovácko B 0:1, Fulnek - Karviná 2:2, Břeclav - Uničov 1:1, D. Benešov - Brno B 1:4, Znojmo - Lipová 4:1, Brumov - Mutěnice 2:2.