Mladší žáci B zahájili soutěž v kraji debaklem a jasnou výhrou

V sobotu 26.srpna zahájili mladší žáci SK Hranice B svým prvním mistrovským zápasem na velkém hřišti proti 1.SK Prostějov Krajský přebor žáků Ol. KFS. V prvním utkání se jim nedařilo a vysoko prohráli, ale už v úterý 29. srpna, v zápase 2. kola jasně vyhráli na hřišti HFK Olomouc.
1.SK Prostějov – SK Hranice B 10:0 (4:0)
Soupeř nastoupil až na jednu výjimku s chlapci ročníku 1994, kteří po sestupu svých starších kolegů v minulém roce hrají tuto soutěž již druhou sezónu, což se na hřišti projevilo v plné míře. Naši kluci již v 10.minutě po dvojnásobném školáckém zaspání pravých obránců prohrávali 2:0 a do poločasu ještě dvakrát inkasovali. Ve druhém dějství se již naplno ukázala fyzická převaha našeho protivníka, když hlavně rychlostně jsme znatelně zaostávali a navíc někteří hráči přestávali bojovat, což soupeř nemilosrdně trestal. Pochvalu si v těchto momentech zaslouží snad jen náš brankář, který až na malé chybičky správně řešil dlouhé nakopávané míče za naši obranu. Škoda jen že jsme nevyužili ani jednu ze tří šancí, které jsme si vypracovali v průběhu druhého poločasu, což by alespoň trošku zmírnilo zklamání z výrazné prohry.
Jedním z mála potěšujících faktů z mistrovské premiéry je fakt, že se naši chlapci ani za tohoto průběhu utkání neuchýlili k zakopávání míčů a zdržování hry, ale dále se snažili hrát kombinační fotbal.

Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, David Zezulka, Radim Žingor, Jan Šnejdrla, Radim Frydrych, Zdenek Stryk, Petr Holoubek, Daniel Šerý, Marek Šumšal, Jakub Marek, Petr Matějíček, Jan Nehyba, Václav Lesák, Tomáš Molnár, Petr Kelar, Patrik Štefek, Jakub Tomečka.

V úterý 29. srpna následoval druhý mistrovský zápas, tentokrát na hřišti HFK Olomouc.

HFK Olomouc B – SK Hranice B 1:9 (0:5)
(Šumšal 3, Frydrych 2, Stryk, Marek, Lesák, Nehyba)
Oproti sobotnímu utkání nastoupil soupeř se stejně starými chlapci (ročník 1995) a na průběhu to bylo hned znát. Naši kluci zahájili zápas ve velkém stylu a již po osmi minutách vedli o tři branky. Ve zbytku prvního poločasu jsme předváděli pohledné kombinační akce a přidali další dva góly. Začátek druhého dějství jsme ovšem soupeře podcenili a obzvláště zbytečné ztráty míčů kazily dojem z pěkného utkání. Domácí se čím dál víc osmělovali a výsledkem byl čestný úspěch v naší síti patnáct minut před koncem. Naštěstí nám vycházely rychlé kombinace a skoré v náš prospěch narůstalo, ale kýžené desítky jsme se bohužel nedočkali.
Kluky je za předvedenou hru potřeba pochválit, i když výpadek na začátku druhého poločasu může být varováním pro příští klání.