Ani zlepšená hra k bodům nevedla

Dalo se čekat, že z úvodních tří zápasů hraničtí fotbalisté příliš bodů nepoberou, protože jim los přisoudil dva lídry soutěže a k tomu ambiciozního nováčka na jeho hřišti. Málokdo ale očekával, že všechny tři porážky budou tak jednoznačné a těžké, zejména ty na vlastním hřišti s Dolním Benešovem a Fulnekem. Těžko ale očekávat lepší výsledek od mužstva, které za čtyři a půl hodiny nevyprodukuje ze hry jediný gól a navíc jedenáctkrát inkasuje. Jak na tom mužstvo skutečně je, na to nám dá odpověď páteční duel s rezervou Jihlavy, ve kterém by další ztráta bodů byla už tristní.
SK Hranice – Fotbal Fulnek
0 : 3 (0 : 2)

Branky: 40. Kretek, 43. Jurkovič, 86. Sokol.
ŽK: Černotský, Kufa. Rozhodčí: Šalata – Pustějovský, Dudek. Delegát: Blažek Diváků: 400.
Sestava SK: Dragon - Černotský, T. Richter, Pekný, Michálek (46. Stryk) - Žmolík, Simandl, Kufa, Kuchař (65. Bušina) - Pulkert, D. Richter. Trenér: Jan Jursík.

Až do 40. minuty prvního poločasu nebylo vůbec jisté, které mužstvo odejde jako vítěz, protože domácí hráči předváděli slušnou hru. Dařily se jim kombinace, byli stejně rychlí jako soupeř a také nepostrádali bojovnost. Stejně jako v minulých zápasech, sebelépe promyšlené kombinace však končily na nepřesné finální přihrávce a na kopačkách, či hlavách soupeřových obránců. Přesto se hosté, kteří se netají úmyslem postoupit do druhé ligy, museli obávat o výsledek. Přišla však 40. minuta, nedostatečně razantní práce obrany, nerozhodnost brankáře a hosté vedli brankou Kretka. Hned za tři minuty se po nedorozumění obrany trefil Jurkovič a do šaten odcházeli smutní domácí.
Celý druhý poločas byl ve znamení oboustranné snahy o útočnou hru. Trenér Jursík ve snaze podpořit ofenzivu, poslal na trávník Stryka místo Michálka, ale ke kýženému cíli to nevedlo, byť se v 61. a stejně v 71. minutě do dobré střelecké pozice dostal D. Richter. V obou případech byl brankář hostí Žlab na místě. Třetí branky, znamenající konečný výsledek dosáhli fulnečtí hráči čtyři minuty před koncem hrací doby Sokolem a přes velkou snahu Hranic vstřelit alespoň čestný úspěch, zůstal stav nezměněn.
I přes porážku se ukázalo, že současný kádr mužstva Hranic je schopný obstát v měření sil s ostatními soupeři, alespoň ve hře mezi šestnáctkami. Nezáviděníhodným úkolem trenérů teď je nacvičit činnost ofenzivních hráčů v pokutovém území soupeře. První tři zápasy nelze považovat za měřítko výkonnosti a zlepší-li se potence útočníků, je možné v konfrontaci s ostatními mužstvy bodové konto poněkud vylepšit.

Další výsledky 3. kola :
Mutěnice - Dolní Benešov 0:0, Brno B - Břeclav 2:1, Jihlava B - Brumov 2:0, Uničov - Zlín B 2:1, Slovácko B - Frýdek-Místek 3:1, Ostrava B - Znojmo 0:1, Lipová - Karviná 1:0.