Další debakl, tentokrát ve valašském balení

Jestliže v minulém zápase s Dolním Benešovem prohrávaly Hranice o tři branky po první půlhodině, tentokrát lovil brankář Dragon po třetí míč ze sítě už ve 14. minutě a Hraničtí fotbalisté byli zralí na ručník, zatímco domácí fandové se těšili, že si jejich hráči nejen poopraví skóre, ale získají do tabulky první tři body.
FC Elseremo Brumov – SK Hranice
5 : 2 (4 : 0)
Branky: 4. Homér (PK), 8. Beňo, 14. a 39. Lysáček, 69. Kachlík - 51. Simandl, 75. Michálek (PK).
ŽK: Černotský, Bušina, Pekný, Anastazovský. Rozhodčí:Diváků: 540.
Sestava SK: Dragon - Černotský, T. Richter, Bočan (46. Anastazovský), Michálek – Pekný (73.Bušina), Machač, Simandl, Pulkert - Kyselý (69. D. Richter), Modelský. Trenér: Jan Jursík.

Takový úvod zápasu si nepředstavovali ani největší domácí optimisté. Vypadalo to, že po trávníku pobíhá jedno nažhavené mužstvo a vedle toho několik náhodných přihlížejících tomu, jakže se hraje hra “míč kopaný.“ Už ve třetí minutě se domácí dostali po rychle vedeném útoku až do malého vápna, Michálkovi nezbylo než faulovat a nařízenou penaltu domácí jistě proměnili. Přibližně o 5 minut později zahrávali domácí přímý volný kop, jako jediný vyskočil Beňo a nedal Dragonovi nejmenší šanci. Ve 14. minutě se situace opakovala, nejvýše vyskočil Lysáček a domácí se radovali potřetí a diváci uzavírali sázky, zda si Hranice odvezou tzv. rukavici, tj. pětibrankový příděl. Vyhráli ti, kteří si na to vsadili, protože ještě do poločasu zvýšili domácí na 4:0 opět Lysáčkem, tentokrát po rychlé útočné akci.
Do druhého poločasu vyměnil trenér Jursík ve snaze zpevnit defenzivu Bočana za Anastazovského, což se ukázalo být jako užitečné. Obranná hra tím přece jen získala na kvalitě a domácí už neměli tolik prostoru před hranickým pokutovým územím. V 51. minutě kopali hosté trestný kop z dobrých 22 metrů a krásnou střelou do rohu branky jej proměnil Simandl v první gól Hranic nejen v tomto zápase ale i v celém ročníku. Totéž se ale podařilo i domácímu Kachlíkovi, když v 68. minutě překonal z téže vzdálenosti hranického Dragona a splnil tak přání domácích diváků. Nezvykle vysokou úrodu gólů uzavřel hostující Michálek, když proměnil pokutový kop nařízený za to, že domácí brankář hrál rukou mimo velké vápno. Je třeba dodat, že ve druhém poločase se hraničtí fotbalisté předvedli v poměrně příznivém světle, povedlo se jim několik celkem pohledných útočných akcí a byli domácím místy vyrovnaným soupeřem.
Trenér Jursík po zápase uvedl:
“Právě na posledním tréninku jsme dlouho procvičovali obranné i útočné standardní situace a dnes z nich dostaneme tři góly. Škoda, že se nám nepodařilo zajistit všechna přípravná utkání s kvalitnějšími soupeři, některá dojednaná utkání odpadla, protože soupeři odřekli. Budeme muset také přeskupit hráče v defenzivě, dnes zcela propadli.“

Další výsledky 2. kola:
Břeclav - Mutěnice 0:1, Dolní Benešov - Jihlava B 1:0, Frýdek-Místek - Uničov 0:1, Karviná - Ostrava B 1:0, Fulnek - Lipová 1:2, Znojmo - Slovácko B 0:2, Zlín B - Brno B 0:0.