Záchrana „za vteřinu dvanáct“

Hraničtí fotbalisté neodjížděli do Bystřice s přílišnými ambicemi, protože jim chyběla polovina záložní řady. Pro nemoc nemohli nastoupit Kubica a Machač a zejména absence prvně jmenovaného byla značným oslabením. Už několik kol před koncem jarní části bylo jasné, že se o druhém sestupujícím rozhodne až v závěru mezi nejvíce „namočenýni“ Kohoutovicemi a Hranicemi. Nakonec Kohoutovice vysoko prohrály a o druhém sestupujícím bylo rozhodnuto.
FK Bystřice p. Hostýnem – SK Hranice
0 : 1 (0 : 0)

Branka: 62. Michálek (PK).
ŽK: Bušina, ČK: Žmolík. Rozhodčí: Kubíček. Diváků: 150.
Sestava SK: Štěpán - Žmolík, Richter, Jašíček, Michálek - Dragon, Anastazovský, Kufa (38.Bušina), Kuchař (89.Černocký) – Pekný (40.Modelský), Stryk. Trenér: Valdemar Horváth.

Celý první poločas bylo nezaujatému divákovi jasné, že spolu hrají předposlední s posledním. Kromě zvýšené bojovnosti a enormního nasazení v osobních soubojích bylo k vidění málo skutečného fotbalu. Na obou stranách vázla souhra, přihrávky často míjely adresáta a k finální přihrávce se oba soupeři skoro vůbec nedostali. Obě obrany spolehlivě plnily své úkoly, takže se vetšina akcí odehrávala v prostoru mezi šestnáctkami. Ve 40minutě poslal trenér Horváth na hřiště Modelského místo Pekného, kterému se obnovilo zranění z minulého zápasu a útočná činnost mužstva se tím poněkud zlepšila.
Při nástupu do druhého poločasu znali hráči průběžný stav zápasu v Kohoutovicích a hraničtí proto ještě více zvýšli úsilí nejen pro udržení nerozhodného výsledku, ale pokud možno, vstřelení branky a získání vítězství. Podařilo se to už v 53. minutě, kdy Modelský proniknul s míčem do pokutového území Bystřice, byl zde domácím brankářem faulován a rozhodčí musel zcela právem nařídit penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Michálek a s přehledem jemu vlastním rozvlnil síť za zády domácího Valouška.
Zatímco v Kohoutovicích přibývaly góly do sítě domácích, hraničtí hráči dali poslední zbytky sil do uhájení slibného výsledku. Protože se ale domácí nechtěli smířit s porážkou, přibývalo tvrdosti v osobních soubojích, byly ale vedeny v duchu fair play a rozhodčí nemusel příliš často trestat kartami. Až terpve v poslední minutě musel vykázat ze hřiště jinak celý zápas výborně hrajícího Žmolíka za oplácení.
Odcházející trenér Horváth tak spolu s mužstvem a se svým asistentem Mgr. Jursíkem splnil úkol převzatý při svém nástupu, že udrží Hranice ve třetí lize. Je na místě mu popřát hodně úspěchů v jeho novém působišti v Mutěnicích.

Trenér Horváth nám po zápase řekl:
"Věděli jsme o co nám jde a jak musíme hrát. Náš výkon trochu ovlivnila absence nemocných hráčů, museli jsme improvizovat. Smekám ale před výkonem mužstva, hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a poté, co jsme v první půli přežili jednu gólovou šanci soupeře, jsme si v druhém poločase i na těžkém a hrbolatém terénu dokázali vytvořit tlak a vstřelit branku. Pak jsme si vytvořili ještě několik vyložených šancí, ale Stryk a Dragon je nedokázali proměnit. Věděli jsme, jak hrají Kohoutovice, takže v závěru už jsme vycházeli ze zajištěné obrany a výsledek už udrželi."

Další výsledky 29. kola:
Slovácko B - Břeclav 2:0, Vítkovice B - Uničov 0:2, Ostrava B - Lipová 2:2, Zlín B - Dolní Benešov 0:1, Kohoutovice - Znojmo 0:4, Jihlava B - Bystrc 0:1, Třinec - Jakubčovice 3:0.