Střelecké procitnutí zachovalo naději

Naši fotbalisté dali čtyři góly, což se jim za celou uplynulou sezónu nepodařilo, ale náhlé střelecké probuzení přišlo s největší pravděpodobností pozdě, protože setrvání v soutěži není už dlouho v jejich rukou a jen vyjímečnou shodou příznivých okolností by se mohli v MSFL ještě udržet.
SK Hranice – FC Vysočina Jihlava B
4 : 2 (2 : 1)

Branky: 41. a 90. Kubica, 40. Michálek (PK), 83. Kuchař – 36. a 63. Šplíchal.
ŽK: Kufa – Kremýn, Bratršovský, Maňhal. Rozhodčí: Vl. Boček – Vysloužil, L. Boček. Delegát: Jančák Diváků: 105.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík – Kuchař (93. Anastazovský), Kufa, Kubica, Dragon - Pekný (61. Modelský), Stryk (78. Machač). Trenér: Jan Jursík.

K zápasu se soupeřem,který v předchozím kole utrpěl na vlastním hřišti šestigólový debakl od Lipové, nastoupil domácí tým bez svého nemocného kouče Horvátha, vedeni asistentem Mgr. Jursíkem. Všeobecně se očekávalo, že by v posledním zápase na domácím hřišti neměli s tímto soupeřem prohrát a že na rozloučenou s domácími diváky konečně získají všechny tři body.
Úvodní minuty zápasu tomu však vůbec neodpovídaly. Domácí hráči začali opět se svou starou známou hrou nepřesných alibistických přihrávek, náhodných a těžko zpracovatelných nákopů na útočníky,kteří je mohli jen těžko zpracovat a vytvořit nějakou nebezpečnější akci před brankou soupeře. Důsledkem toho byla mírná převaha hostí a jejich vedoucí branka, které dosáhli po půlhodině hry jejich nejlepším hráčem, Šplíchalem. Teprve po této sprše se domácí poněkud vzpamatovali, zpřesnili a zrychlili hru, lépe začala pracovat záložní řada hlavně zásluhou Kubici a Kuchaře a před brankou hostí začalo být rušno a fotbal začal být zajímavější. Ve 40. minutě postupoval Pekný sám na brankáře hostí, ten jej těsně za hranicí pokutového území srazil a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Michálek. Krátce po rozehrání se k míči před brankou hostí dostal Kubica a podařenou střelou bez přípravy zajistil domácím před odchodem do šaten vedení. Druhý poločas se hrál už téměř celý podle not domácích,i když hosté ještě jednou pozlobili vyrovnávací brankou v 63. minutě, které dosáhl opět Šplíchal. Do konce zápasu už ale hraničtí hráči nepřipustili žádnou komplikaci a udržovali si stálou převahu. Udrželi přece jenom déle míč na svých kopačkách a mohli zápas rozhodnout dříve, než v posledních minutách. Šanci k tomu měl domácí Stryk, který nedokázal přihrát míč dvěma zcela volným spoluhráčům a odevzdal jej jedinému obránci hostí. Když se už zdálo, že dojde na dělbu bodů, dostal se k odraženému míči před brankou hostí Kuchař a neprodleně je doručil do sítě. To hosty zlomilo a když se zápas schyloval do prodloužení, uzavřel Kubica pěkným gólem střelecký účet zápasu.

K poslednímu zápasu současného ročníku MSFL zajíždějí hraničtí fotbalisté do Bystřice pod Hostýnem, kde se s konečnou platností rozhodne, kdo z obou soupeřů obsadí to předposlední místo a bude také bude jasno o sestupujících. Faktem ale zůstává, že v současném složení hranické mužstvo na soutěž úrovně třetí nejvyšší soutěže prostě výkonnost nemá a že pokud sestoupí a nebude vhodně doplněno, bude mít potíže i v divizi.

Asistent trenéra Jursík nám k zápasu řekl:
“Přestože jsme byli od začátku aktivnější, byl to soupeř, kdo potrestal chybu obrany a ujal se vedení. Naštěstí se nám podařilo během minuty otočit stav. Ve druhé půli jsme si vytvořili čtyři velké šance, ale ani tu největší, kdy jsme postupovali čtyři na dva obránce hostí jsme neproměnili a naši další chybu v obraně hosté znovu potrestali. V závěru se k nám přiklonilo štěstí a dvěma góly po pěkných kombinacích jsme, myslím zaslouženě, vyhráli. Dali jsme čtyři branky, což se nám v této sezóně nepodařilo. S výkonem a nasazením jsem spokojen, vítězství nám zachovalo naději na záchranu.“

Další výsledky 28. kola:
Břeclav - Jakubčovice 1:1, Dolní Benešov - Třinec 0:3, Uničov - Kohoutovice 3:0, Lipová - Bystřice p. H. 4:0, Bystrc - Vítkovice B 2:1, Znojmo - Zlín B 1:1, Slovácko B-Baník Ostrava B 2:2.