Muži jsou o další krok blíže sestupu

Zápas, který měl rozhodnout o tom, které z obou mužstev obsadí 14. příčku tabulky a tím si udrží špetku naděje na udržení v soutěži a na který se domácí připravovali jako na jeden z nejdůležitějších, nedopadl dobře.
SK Hranice – Tatran Brno - Kohoutovice
1 : 1 (1 : 0)

Branky: 20. Kufa – 54. Čejka
ŽK: 0 – Buršík. Rozhodčí: Picmaus – Czene, Jahoda. Delegát: Nevrlý Diváků: 105.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Anastazovský – Kuchař (66. Žmolík), Kufa, Kubica, Dragon - Pekný (38. Trupl, 77. Machač), Modelský. Trenér: Valdemar Horváth.

Úvod zápasu vůbec nenasvědčoval tomu,že by měl mít pro domácí špatný konec. Naopak, s chutí se do svého soupeře pustili, přitiskli jej před pokutové území a byli blízko úspěchu už v 11. minutě. Jašíček využil své výškové převahy a z rohového kopu prudce hlavičkoval, bohužel pro domácí,pouze do tyče. Ani potom tlak domácích neustával, stále se tlačili před soupeřovu branku a výsledkem toho byl přímý volný kop asi z 25 metrů. Postavil se k němu Kufa a ve 24. minutě krásně umístěnou ránou nedal brankáři hostí Krajíčkovi žádnou šanci. Škoda, že domácí nevyužili zbytek poločasu ke zvýšení náskoku, protože byli v této části hry lepším mužstvem a bylo jen otázkou času, kdy se jim to povede. Žádnou z několika slibných příležitostí ale nevyužili a tak do kabin odcházeli pouze s hubeným jednogólovým vedením.
Po přestávce se na trávník vrátilo jakoby jiné mužstvo. Jeho hra postrádala jakoukoliv koncepci, hráči se omezili na pouhé odkopávání míče na polovinu soupeře a ani s rychlostí a bojovností to nebylo právě nejlepší. Hráči Kohoutovic brzy vycítili bezradnost a nemohoucnost hranických fotbalistů, zpřesnili a zrychlili hru a byli po většinu druhé půle lepším mužstvem. Vyjádřili to také v 55. minutě vyrovnávacím gólem Čejky po rohu a nepřehledné situaci před brankou. Trenér Horváth ve snaze přivodit zvrat, poslal postupně do hry Trupla, Žmolíka a Machače, ale kýženého výsledku nedosáhnul. V poslední čtvrthodině se domácí sice dostali do poměrně silného tlaku, ale byl to tlak chaotický, s mnoha nepřesnostmi, takže se hosté poměrně snadno ubránili.

Zbývá už jenom spekulace,že ze druhé ligy sestoupí jedno české mužstvo a spolu s ním i Vítkovice.Tím pádem by muselo z MSFL sestoupit B mužstvo Vítkovic a mužstvo z poslední příčky,na kterém je Bystřice p.H. Je to však pouhá spekulace k níž dlužno dodat, že soubor hráčů, který předvádí takový fotbal, jaký bylo možno vidět ve druhém poločasu,nemůže hrát na úrovni třetí nejvyšší soutěže a měl by problémy i v soutěži nižší. Mužstvu totiž chybí herní systém a osobnosti, které by jej byly schopny mužstvu vtisknout.

Trenér Horváth nám k zápasu řekl:
“V prvním poločase jsme hráli dobře, kromě gólu jsme ještě nastřelili tyčku. Přestože jsme hráli proti větru, tak jsme se dostávali do slušných šancí, ale chybělo nám přesné zakončení. O přestávce jsme hráčům řekli, co mají hrát ve druhé půlce, ale ti to nedodrželi, podvědomě se báli o výsledek, hráli ustrašeně a z jediné šance hostí jsme inkasovali. Až do konce jsme sice soupeře zatlačili do obrany, ale ve hře byla křeč, hráči si nevěřili, a zápas nakonec dopadl takhle špatně.“

Další výsledky 26. kola:
Břeclav - D. Benešov 1:2, Znojmo - Jakubčovice 1:1, Uničov - Třinec 1:1, Bystrc - Zlín B 0:1, Lipová - Vítkovice B 5:0, Slovácko B - Jihlava B 3:0, Ostrava B – Bystřice p. H. 1:1.