Další zbytečná porážka

K zápasu s rezervou Tescomy Zlín odjížděli hraničtí fotbalisté na umělou trávu do Luhačovic bez nemocného záložníka Kubici a s předsevzetím nevracet se domů s prázdnou. Úminek je to sice chvályhodný, ale jeho splnění je třeba podepřít bojovným srdcem a fotbalovým uměním. Bojovnost hráči sice doma nezapomněli, ale fotbalové abecedě se budou muset ještě přiučit a teprve potom mohou počítat s bodovým ziskem i ze soupeřových hřišť.
FC Tescoma Zlín B – SK Hranice
2 : 1 (2 : 1)

Branky: 6. a 32. Janča – 9. Pekný.
ŽK: Dunda – Anastazovský, Bušina. Rozhodčí: Chramcov – Hulcký, Kubíček. Delegát: Bajer Diváků: 50.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík (46. Anastazovský) - Dragon, Machač, Kufa, Kuchař (77. Bušina) - Pekný, Modelský. Trenér: Valdemar Horváth.

Kdyby hrstka diváků po úvodní půlhodině odešla,vůbec o nic podstatného by nepřišla. Všechno důležité se totiž seběhlo v této části zápasu. Už v 6. minutě se domácí dostali do bezprostřední blízkosti branky Hranic, jejich útočník vystřelil a obránce Žmolík nešťastně srazil míč za záda Štěpána. Úvod to byl pro hranické fotbalisty nepříjemný,ale do kolen je nesrazil. Za necelé čtyři minuty Kufa, který nahradil Kubicu, krásným pasem poslal dopředu Pekného a ten křížnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Po půlhodině hry dosáhli domácí druhého gólu,když jejich útočník Janča zblízka prostřelil po chybě celé obrany bezmocného Štěpána. Brzy nato začalo pršet, tráva se stala kluzkou a ve zbytku zápasu byly k vidění pouze nepřesné přihrávky, skluzy, hlavičky a daleké odkopy od jedné obrany ke druhé.
Do druhého poločasu poslal trenér Hotváth Anastazovského za Žmolíka a ještě 15. minut před koncem vystřídal Kuchaře Bušina. Hranice se sice snažily o útočný způsob hry, ale co je platná snaha, když každá druhá přihrávka je nepřesná nebo je adresována na obsazeného. Snaha o vyrovnání nepřinášela kýžený výsledek a domácí svůj hubený náskok,byť s vypětím všech sil a díky nepřesnostem hostí, udrželi. Hraničtí odcházeli do šaten se svěšenými hlavami a s vědomím, že tento zápas prohrát neměli a hlavně nemuseli.
Je třeba při letmém pohledu na tabulku dodat, že touto porážkou se hraničtí fotbalisté zbavili možnosti pomýšlet na umístění na 13.místě, zaručujícím setrvání v soutěži. Pravděpodobnější je varianta získání 14. místa na úkor Kohoutovic, se kterými se utkáme na domácím trávníku. Potom bude záležet na tom, která mužstva sestoupí ze 2. ligy. Bude-li mezi sestupujícími alespoň jedno mužstvo z Čech, z MSFL by sestupovaly pouze dva týmy.

Další výsledky 25. kola:
Třinec - Bystrc 0:0, Kohoutovice - Lipová 0:0, Vítkovice B - Slovácko B 0:0, Dolní Benešov - Znojmo 1:0, Jakubčovice - Uničov 2:0, Bystřice p. H. - Břeclav 0:0, Jihlava B - Ostrava B 0:3.