Cesta k záchraně se komplikuje

Po bojovném výkonu v sobotu s Třincem se všeobecně očekávalo, že také v zápase s hůře postavenou rezervou ostravského Baníku se budou hraničtí fotbalisté prezentovat stejně soustředěnou hrou, podloženou obětavostí, snahou o rychlé kombinace a důrazem, zejména před soupeřovou brankou. Místo toho však hrstka diváků po celý zápas viděla spíš pravý opak - bezradnost, nepřesné přihrávky a ani s bojovností to nebylo, především ve druhé půli, nijak slavné.
SK Hranice – FC Baník Ostrava B
1 : 2 (0 : 1)

Branky: 91. Kubica - 17. Michálek vlastní, 68. Racko.
ŽK: Jašíček – 0. Rozhodčí: Lakomý – Pustějovský, Jahoda. Delegát: Zahradníček Diváků: 40.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík - Dragon, Machač (71. Kufa), Kubica, Kuchař (59. Stryk) - Pekný (46. Trupl), Modelský. Trenér: Valdemar Horváth.

Úvod zápasu nijak nenasvědčoval tomu, že by domácí měli vyjít bodově naprázdno. Ofenzivní hráči obou mužstev vytvářeli zdařilé akce, ale protože obrany plnily úspěšně své povinnosti, příležitostí k ohrožení branky mnoho nebylo. Ta první s přívlastkem vyložená se narodila ve 14. minutě. Pekný se s míčem dostal do těsné blízkosti branky hostí, ale neproměnil. Přišel však trest. Baníkovci se dostali před branku Hranic, následovala střela a bránící Michálek srazil míč do vlastní branky. Ve 21. minutě kopal Kubica trestný kop z 25 metrů a přesnou střelou donutil brankáře hostí k akrobatickému zákroku. Postupem času přebírali fotbalovější hosté otěže utkání a začali diktovat tempo. U každého míče byli dřív a byli jednoznačně lepším mužstvem.
Do druhého poločasu poslal trenét Horváth místo Pekného Trupla a po další čtvrthodině Stryk vystřídal Kuchaře. Obě změny měly přinést větší údernost před brankou hostí, ale nestalo se tak. Ostravští hráči si udržovali herní převahu, jejich přihrávky byly podstatně přesnější, hráči o sobě lépe věděli a u každého míče byli dřív. Svou převahu také vyjádřili v 68. minutě gólem, který vstřelil Racko. Potom to už bylo ze strany Hranických jen trápení i když se v 71. minutě podařilo Dragonovi nastřelit tyč ostravské svatyně. Zápas se dostal do nastaveného času, v němž Kubica po samostatné akci zaznamenal alespoň čestný úspěch domácích, který ovšem už nic neřešil, protože přišel příliš pozdě. Ihned po rozehrání totiž rozhodčí ukončil zápas.

Trenér Horváth nám k zápasu řekl:
“Nepodali jsme zvlášť špatný výkon. Nabádali jsme hráče k většímu důrazu a agresivitě, což nám v zápase chybělo, ale přesto jsme si vypracovali asi největší počet šancí z dosavadních jarních utkání. Bohužel se opět projevila naše neschopnost tyto šance proměnit. Navíc jsme brzy dostali nešťasný gól, kdy se míč odrazil od Michálka do branky. Do té doby ale mohli skórovat Modelský a Pekný. Ve druhé půlce už se Baník zatáhl před branku a hrál na brejky, přesto jsme měli další šance, Dragon nastřelil tyč, po něm nedal Stryk... Měli jsme dostatek příležitostí dát branku, ale chyběl důraz, který prokázal až v závěru Kubica, který už jen snižoval, když předtím soupeř využil snad jedinou chybu naší obrany.“

Další výsledky 30. kola:
Lipová - Slovácko B 3:0, Bystrc – Bystřice p. H. 4:0, Uničov - Jihlava B 2:4, Znojmo - Vítkovice B 2:1, D.Benešov - Kohoutovice 2:0, Jakubčovice - Zlín B 2:2, Břeclav - Třinec 2:2.