Vlastní gól pomohl k vítězství

Získat šest bodů ve dvou domácích zápasech, to byl úkol pro naše fotbalisty před zápasy s Třincem a ve středu s rezervou Baníku Ostrava. Polovinu tohoto nelehkého úkolu se jim podařilo splnit, i když to nebylo vůbec lehké a hosté se nakonec museli, ač neradi, porazit sami.

SK Hranice – Fotbal Třinec
1 : 0 (0 : 0)

Branka: 71. Pindur vlastní.
ŽK: Michálek – Ceplák, Cieslar, Martinčík. Rozhodčí: Jahoda – Šalata, Kratochvíl. Diváků: 100.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík – Dragon (68. Stryk), Machač, Kubica, Kuchař (70. Trupl) - Modelský (92. Kufa), Pekný. Trenér: Valdemar Horváth.

Domácí hráči nastoupili k zápasu s odhodláním neprodat kůži zadarmo a do svého soupeře se pustili s velkým nasazením a patřičnou bojovností. Každého domácího diváka napadlo, že kdyby tak hráli v minulých zápasech, nemuseli by teď bojovat o holé přežití. Zcela se svému nepochybně fotbalovějšímu soupeři vyrovnali a rozdíl v postavení v tabulce nebyl až tak patrný. Hrál se oboustranně útočný fotbal, často bylo před oběma šestnáctkami rušno, ale obrany odváděly prvotřídní práci, takže šancí mnoho nebylo. Tu největší si v prvním poločase vypracovali hosté až ve 40. minutě. Pohlednou kombinací se dostali až před brankáře Štěpána, ale ten bravurním zákrokem ošemetnou situaci vyřešil.
Také celý druhý poločas se měli diváci, pohříchu jich nebylo mnoho,na co dívat. Útok střídal útok, obrany pracovaly bezchybně, takže k ohrožení branky docházelo pouze z dálky a to nemělo naději na úspěch. Štěstí se na domácí usmálo až v 71. minutě. Nikým neohrožován obránce hostí
Pindor zahrával hlavou svému brankáři malou domů. Nevšimnul si ale, že ten je z branky venku a elegantní načechranou hlavičkou jej přehodil a potom společně s celým stadionem přihlížel, jak se míč pomalu kutálí do branky. Zbývajících 20 minut se hosté dost snažili o vyrovnání, ale domácí taktickou hrou tomu zabránili.
Dlužno dodat, že vzhledem k předvedené hře, by zápasu lépe slušel nerozhodný výsledek. Je ale také pravdou, že hraničtí fotbalisté onoho příslovečného štěstí prozatím mnoho neměli a často jen smůlou přišli o zasloužené body.

Trenér SK Horváth nám k zápasu řekl:
"Porazili jsme těžkého soupeře a nezastírám, že to bylo šťastné vítězství. Ale bez vůle, chuti a odhodlání, které jsem postrádal v první půlce, bychom dnes nevyhráli. Třinec byl zatím nejlepší soupeř se kterým jsme se na jaře potkali, o to cennější je plný bodový zisk. Jak jsme v některých zápasech měli smůlu, tak dnes se knám naopak přiklonilo stěstíčko. Musím hráčům poděkovat za bojovnost a pochválit především gólmana a oba stopery. K záchraně je sice ještě daleko, dnes jsme přidali další korálek a pořád ještě žijeme."

Další výsledky 24. kola:
MSK Břeclav - 1.SC Znojmo 3:0 (2:0), FK Bystřice p. Hostýnem - FC Vysočina Jihlava B 1:3 (0:0), SK Uničov - FC MSA Dolní Benešov 0:1 (0:1), FC Dosta Bystrc-Kníničky - Jakubčovice Fotbal 0:2 (0:0), SK Lipová - FC Tescoma Zlín B 2:0 (2:0), 1.FC Slovácko B - FC Tatran Brno-Kohoutovice 4:0 (3:0), FC Baník Ostrava B - FC Vítkovice B 0:1 (0:1).