I přes aktivní a pohlednou hru, kterou hraničtí fotbalisté i na silně podmáčeném a téměř neregulérním trávníku hlavně ve druhé půli předváděli, vrací se z Jakubčovic domů bez bodu.
2 : 0 (1 : 0)

Branky: 39. Krohmer, 89. Šot.
Rozhodčí: Pochylý. Diváků: 100.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík – Dragon (86. Stryk), Machač (80.Modelský), Kufa, J. Kuchař - Kubica, Pekný. Trenér: Valdemar Horváth.

Zápas se hrál za stálého deště. Místy se míč zastavoval v poměrně hlubokých kalužích a znemožnil tak snahu obou mužstev o kombinaci a přihrávky. Nutno dodat, že takové nepříznivé podmínky vadily více techničtějším a rychlejším domácím hráčům a kteří se s nimi ale dovedli lépe vypořádat.
Jakubčovice, téměř s jistotou postupující do druhé nejvyšší soutěže, začaly zápas s velkým nasazením a snažily se co nejdříve utkání rozhodnout. Málem se jim to podařilo už ve 3. minutě, kdy se dostaly do výhodné pozice, avšak střílely vedle. Potom se v 15. minutě vyznamenal brankář Hranic Štěpán. Domácí přesně rozehráli rohový kop a následnou prudkou hlavičku bravurně zneškodnil na brankové čáře. Postupem času byl tlak domácích poněkud mírnější a hraničtí hráči se také osmělili k útočným akcím. Přesto se vedení ujali domácí, když se ve 39. minutě dostal k odraženému míči velmi dobře pozičně hrající Krohmer a z hranice velkého vápna nedal brankáři Štěpánovi šanci. Díky velmi dobré hře hranické obrany, včetně brankáře, se domácím nepodařilo svůj náskok do konce pločasu zvýšit a tak odcházeli do šaten pouze s hubeným jednogólovým náskokem.
Druhý poločas skýtal zcela jiný obraz hry a něco přes dvě stovky domácích diváků trnulo v obavách o výsledek zápasu. Hrálo se převážně na polovině Jakubčovic, jejich obrana měla plné ruce práce a ani brankář Uvízl si nemohl stěžovat, že by si nezachytal. Hosté si postupně vypracovali několik slibných šancí, z nichž příležitosti Machače, Kubici a Pekného je možno označit za gólové a je škoda, že alespoň jednu z nich nevyužili. Když už se zápas dostal do nastaveného času a Hranice ve snaze o vyrovnání obléhaly domácí branku, podařilo se po levé straně utéct před chvílí vystřídavšímu a tedy čerstvému Šotovi a zaznamenat druhý úspěch domácích. Škoda, protože za výkon ve druhém poločase a za celkový herní projev by si hraničtí hráči zasloužili příznivější výsledek.

Trenér Horváth nám po zápase řekl:
"V první půli jsme hráli ustrašeně a do žádné gólové šance jsme se nedostali. Naopak soupeř hrál aktivně a po několika šancích se ujal po našem zaváhání ranou pod břevno vedení. Druhá půle už bylo úplně jiná. Začali jsme hrát aktivně, dostali domácí pod tlak a vytvořili jsme si dvě obrovské šance, které jsme ale nedokázali proměnit. V úplném závěru, když už jsme vsadili všechno na útok, nám utekl Šot a nedal Štěpánovi šanci. Je to škoda, protože minimálně na bod jsme měli."

Další výsledky 23. kola:
Dolní Benešov - Bystrc 0:1, Třinec - Lipová 2:0, Kohoutovice - Baník Ostrava B 1:0, Znojmo - Uničov 1:1, Zlín B - Slovácko B 1:1, Vítkovice B - Bystřice p. H. 4:1.