Přes dobrý výkon muži ztratili dva body

Do dalšího z existenčních zápasů postavil trenér Horváth to nejlepší, čím disponuje. Do obrany se vrátil uzdravený Richter, v záloze se vedle sebe postavili Kubica, Machač a J. Kuchař a v útoku pracovali pohyblivý Modelský, nová akvizice z Budišova, s Pekným. Ani to nestačilo na domácím trávníku k plnému bodovému zisku a hraničtí fotbalisté se tak ani o krůček nepřiblížili k místům, zaručujícím záchranu v soutěži. Zisk pouhého bodu z domácího zápasu nic neřeší. Další z možností budou mít hráči ve středu v souboji s Lipovou.

SK Hranice – FK MSA Dolní Benešov
1 : 1 (1 : 0)

Branky: 24. Modelský – 68. Broulík (PK)
ŽK: 0 – Březovský, Návrat, Müller. Rozhodčí: Dobrovolný – Nádvorník, Kučerík. Delegát: Valůšek Diváků: 250.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Richter, Žmolík - Dragon
(65. Bušina), Kubica, Machač, Kuchař - Pekný (68. Stryk), Modelský (81. Kufa).

Po dlouhé době byl zase v Hranicích k vidění solidní fotbal v podání obou soupeřů, zejména po celý první poločas. Hosté se představili jako zkušený a ve všech řadách vyvážený tým dobrých fotbalistů, domácí se zase do svého soupeře pustili s nebývalou chutí a bojovností. Dařila se souhra, přihrávky nacházely spoluhráče a byl patrný tah na branku. Několikrát se to podařilo po levé straně Kuchařovi, který často a nebezpečně zatáhl míč do blízkosti soupeřovy branky a hosté, kteří jsou trvale usazeni v horní polovině tabulky se měli co ohánět a jejich obrana měla plno práce. Výsledkem tlaku bylo spravedlivé vedení, když se už ve 24. minutě dostal po ostřelování branky hostí k míči Modelský a z hranice velkého vápna zaznamenal vedoucí branku. Tlak domácích pokračoval a je škoda, že se jim nepodařilo náskok zvýšit i když příležitostí k tomu měli několik.
Také v úvodních minutách druhé půle se zdálo, že při dobré hře obrany se domácím podaří dotáhnout zápas do vítězného konce a při trošce štěstí ještě svůj náskok zvýší. Stal se však pravý opak. V 65. minutě vystřídal zraněného Dragona Bušina, který za necelé tři minuty nešťastně tečoval míč v pokutovém území v nepřehledné situaci rukou. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil hostující Broulík a stanovil tím konečný výsledek zápasu. Zbývajícících dvacet minut se už hrála pouze nakopávaná z jedné poloviny na druhou a míč byl víc za postranní čarou, než ve hře. Domácí se už nezmohli na žádnou kloudnou akci a tak po několika střídáních zápas skončil.

Trenér SK Horváth nám k zápasu řekl:
"Remíza je pro nás ztrátou, soupeř byl určitě k poražení. Měli jsme možnosti rozhodnout už v prvním poločase, ale kromě jednoho gólu jsme se v koncovce neprosadili. Ve druhé půli jsme vinou zranění museli dvakrát střídat a to zápas hodně ovlivnilo. Navíc Bušina nešťastně tečoval míč rukou, z penalty hosté srovnali a nám už se z výsledkem nepodařilo nic udělat."

Další výsledky 22. kola:
Bystřice pod Hostýnem - Kohoutovice 2:0, Břeclav - Uničov 1:0, Jihlava B - Vítkovice B 0:1, Bystrc - Znojmo 0:1, Lipová - Jakubčovice 1:4, Baník Ostrava B - Zlín B 2:0, Slovácko B - Třinec 1:1.