Až příliš krutá porážka na jihu Moravy

Další z existenčních zápasů Hranic ve Znojmě názorně ukázal, jak lze, dokonce vysoko, prohrát zápas, v němž jsou poražení přinejmenším vyrovnaným soupeřem vítězi. Na vlastní naprostou střeleckou nemohoucnost tak opět hraničtí fotbalisté doplatili v utkání, v němž byli téměř celou hodinu ne-li lepším, pak alespoň vyrovnaným soupeřem. Málo je ale platná dobrá hra v poli, když končí před soupeřovým pokutovým územím a pokud se náhodou dostane některý z hráčů k ohrožení branky, pak to končí naprostou bezradností, alibistickou přihrávkou, nebo střelou daleko mimo branku.

1.SC Znojmo - SK Hranice
3:0 (2:0)

Branky: 27. Šuráň, 41. Kováč, 51. Minarech.
ŽK: Anastazovský, Machač, J. Kuchař. Rozhodčí: Vysloužil.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Jašíček, Anastazovský (51. Kufa), Žmolík - Dragon, Kubica, Machač, J. Kuchař (69. Bušina) - Pekný, Modelský. Trenér: Valdemar Horváth.

Hranický trenér Horváth neměl tentokrát k dispozici nemocného obránce Richtera a nahradil jej Anastazovským, který i když neudělal žádnou větší chybu, přece jen urostlejšího a pozičně dobře bránícího Richtera nenahradil, zejména při odehrávání vysokých míčů. Přesto se celý první poločas hrál vyrovnaný duel, kupodivu více na polovině domácích. Právě tady se projevil kvalitativní rozdíl v ofenzivních schopnostech soupeřů. Domácí útočníci se z mála příležitostí dovedli dvakrát prosadit. Poprvé ve 27.minutě zblízka přehodil domácí Šuráň Štěpána v brance a podruhé ve 41.minutě zahráli pohlednou a rychlou akci na jeden dotek, hraničtí obránci jí s neskrývaným zájmem přihlíželi a Kováč dával do téměř prázdné branky.
Ani za tohoto stavu nebylo nic ztraceno. Hned po úvodním hvizdu druhého poločasu se do vyložené šance dostal Pekný, ale jak už bývá pravidlem, neproměnil ji. Škoda, zápas by se pravděpodobně vyvíjel trochu jinak. Že se tak nestalo, to si domácí pojistili v 51. minutě, kdy zahrávali z dobrých 25 metrů přímý volný kop a skrze špatně postavenou a řídkou zeď zařídil Minarech třetí a jak se ukázalo poslední úspěch domácích. Gól tak vzal Hranickým poslední naději na možnost jakéhokoliv úspěchu. Za zmínku snad ještě stojí pokus Modelského, kterému se v 69. minutě podařilo při náporu hostí nastřelit tyč domácí branky. Posledních 20 minut to byla už jen křeč a domácí se ještě dvakrát dostali do slibných příležitostí ke zvýšení skóre.

Je pravdou, že do konce soutěže ještě zbývá 10 kol a je tedy k mání 30 bodů a že ve zbývajících zápasech hrají Hranice 6x na domácím hřišti, přesto začíná být jejich situace kritická. Další existenční zápas sehrají Hranice tuto sobotu v 16,30 hodin s mužstvem Dolního Benešova.

Další výsledky 20. Kola:
FC Tatran Brno-Kohoutovice - FC Vysočina Jihlava B 1:1 (1:0), Fotbal Třinec - FC Baník Ostrava B 2:0 (1:0), Jakubčovice Fotbal - 1.FC Slovácko B 0:0 (0:0), FC MSA Dolní Benešov - SK Lipová 0:2 (0:1), SK Uničov - FC Dosta Bystrc-Kníničky 0:1 (0:0), FC Vítkovice B - MSK Břeclav 3:2 (2:0), FC Tescoma Zlín B - FK Bystřice p. Hostýnem 3:0 (0:0).