Zveřejňujeme výsledky zápasů mládežnických týmů hraných o víkendu.
HFK Olomouc B – SK Hranice 4:1 (2:1)
Branky:
T. Krejčí, Dohnal, Došlík, Zubal - Rebenda.
Sestava SK: Malota – Biskup, Král, Bagar, Perutka – Pančochář, Marszalek, Rebenda, Herman – Staněk, Zavadil. Střídal: Kalich.

V prvním jarním mistrovském utkání začali naši hráči aktivně, vytvořili si převahu, ale vypracované šance nevyužili. To se ale podařilo domácím, kteří využili standardní situaci. Vzápětí po naší ztrátě míče zvýšili na 2:0. Do poločasu ještě stihl snížit Rebenda. Do druhé půle nastupoval náš tým s odhodláním otočit výsledek ve svůj prospěch. Jenomže po laciné třetí brance domácích a vyloučení Perutky, si domácí výhru nejen pohlídali, ale v závěru, kdy náš tým vsadil vše na útočnou kartu, ještě jednu branku přidali. Konečný výsledek je krutý a neukazuje skutečný poměr sil na hřišti.

Mladší dorost – MSDD
HFK Olomouc B – SK Hranice 3:0 (2:0)
Branky:
Pospíšil 2, Žádník.
Sestava SK: Sedlák – Chrastina, Horák, Kalich, Doležel – Zdražil (41. Král), Pančochář, Majkus, Adámek, Kozák – Rolinc (62. Biskup).

Domácí měli od začátku převahu. Náš tým sice bojoval, ale to na domácí nestačilo. Ti se už v první půli dokázali dvakrát střelecky prosadit a naštěstí pro hosty několik dalších šancí zahodili. V úvodu druhé půle hosté přidali, vyrovnali hru, ale jen do chvíle, kdy po závaru dostali další branku. V tu chvíli rezignovali a také domácí, spokojeni s výsledkem už nikam nespěchali.

Starší žáci A – MSŽD
SK Hranice- FC Baník Ostrava B 3:2 (1:1)
Branky:
Vavřík, Menyhard, Horák – Boháč, Šustr
Sestava SK: J. Voharek – P. Cvešper (52. A. Kušner), J. Menyhard, I. Cvešper, M. Hlavica – V. Mynář, L. Horák, Schmidt, J. Hlavica – P. Vavřík, M. Kuzniarský(45. R. Pecha). Trenéři: Kubica, Bouchala.

Ve svém prvním mistrovském utkání jara hostily Hranice druhý tým tabulky Baník Ostrava. Soupeř přijel značně sebevědomý s velkým počtem svých příznivců zejména z řad rodičů. Domácí tým se již od úvodního hvizdu prezentoval kvalitní strategií hry založenou na defenzívě s rychlým přechodem do útočné fáze. Prví gólová situace nedala na sebe dlouho čekat. Již v 5. minutě se dostali před branku hostí Kuzniarský společně s J. Hlavicou, ale svoji šanci nedokázali proměnit. V 7. minutě zahrozili podruhé. Po krásném křížném pasu za obranu Baníku utekl všem Petr Vavřík a nedal brankáři hostů šanci. Hosté se dostávali k brance domácích sporadicky, avšak snad po jediném nedorozumění ve středu obrany jejich výškově menší útočník obešel naše urostlé zadáky a vyrovnal stav na 1:1. Do druhého poločasu Hranice nastoupily s odhodláním strhnout vítězství na svoji stanu. Hráči vyvinuli patřičný tlak na soupeře, který začal chybovat. A byl to znovu Vavřík, který vnikl do šestnáctky soupeře a po faulu na něj nedal z penalty Menyhard brankáři šanci. Hra v poli se celkem vyrovnala a soupeř po kopu z rohu opět srovnal. Domácí tým v závěrečném tlaku nakonec doslova dotlačil míč do branky Baníku. V závěru utkání měli domácí hru pod kontrolou a utkání k obrovské nelibosti emotivních fanoušků Baníku, dotáhli do vítězného konce.
Nutno pochválit celé družstvo za vysokou bojovnost a ukázněnost při organizaci strategie při hře. Zejména závěr utkání svědčil o týmovém duchu v družstvu a schopnostem těchto starších žáků SK Hranice.

Mladší žáci A – MSŽD
SK Hranice- FC Baník Ostrava B 1:5 (1:2)
Branky:
Poláček – Zlámal 2, Kundrátek, Birtus, Ollender.

Branky:
Tomášek 3, Šišák 2, Hurta, Šelle – Erla, Haša.

Starší přípravka A - příprava v v Novém Jičíně
TJ Nový Jičín - SK Hranice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky SK:
Frydrych 2, Šerý.
Sestava SK: Martin Chovanec, Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Jan Nehyba, Petr Holoubek, Daniel Šerý, Radim Frydrych, Tomáš Molnár, David Zezulka, Radim Žingor, Daniel Siegel, Zdenek Stryk, Václav Lesák, Marek Šumšal, Jakub Marek, Jakub Tomečka, Petr Matějíček, Matěj Benk, Patrik Štefek.

V pondělí 10. dubna sehrála starší přípravka A poslední přípravný zápas před sobotním zahájením mistrovských soutěží. Na umělé trávě v Novém Jičíně změřili síly naši chlapci s domácími vrstevníky, kteří se ukázali jako houževnatý soupeř, hrající na tuto věkovou kategorii nezvykle tvrdě, většinou až za hranicí pravidel.
Hraničtí kluci se však nezalekli a předváděli pohledné celoplošné kombinace na které domácí nenašli v průběhu celého utkání odpověď. Drtivá většina zápasu se odehrávala na soupeřově půlce, který často bránil v sedmi hráčích a našeho brankáře ohrožoval jen sporadicky z rychlých protiútoků. Opět se ovšem projevila největší slabost týmu, což je zakončení vypracovaných gólových příležitostí. Hned v pěti případech postupoval náš útočník na samotného brankáře domácích, ale vždy bez úspěchu. O pohledných akcích celé sedmičky po kterých jsme se dostali, až do finálního zakončení ani nemluvě.
Naštěstí měl svůj den Radim Frydrych, který vsítil první i třetí branku a Dan Šerý, jenž zajistil pohotovou dorážkou druhý gól. Do utkání zasáhlo všech 19 přítomných hráčů, kteří se ne vždy snažili dle svých možností, což mělo (dvě minuty před koncem) za následek snížení kapitánem domácích na konečných 1:3. V tomto momentě totiž hráč z lavičky při svém pobytu na hřišti vůbec nejevil zájem o hru, čehož protivník okamžitě využil. Nezbývá než doufat, že si naši elitní střelci šetřili góly na víkendovou premiéru, která se odehraje na PS Přerov.