Nepříjemná ztráta bodů na domácím hřišti

S velkým odhodláním vybojovat co nejpříznivější výsledek a se dvěma posilami nastoupili hraničtí fotbalisté k prvnímu jarním utkání na domácí trávě. Odhodlání jim vydrželo více než hodinu po kterou udržovali nerozhodný stav s fotbalovějším soupeřem.

SK Hranice – SK Uničov
0 : 1 (0 : 0)

Branka: 69. Krpec.
ŽK: Michálek – Vaníček, Novosad. Rozhodčí: Chramcov – Hulcký, Paták. Delegát: Holík Diváků: 150.
Sestava SK: Štěpán – Michálek (69. Trupl), Jašíček, Richter, Žmolík - Dragon, Kubica, Bušina (57. Kufa), Málek - Modelský (79. Navrátil), Pekný. Trenér: Valdemar Horváth.

Nastoupila proti sobě mužstva z opačných pólů tabulky a prakticky celý první poločas by nepoučený divák nepoznal, které hraje o špici a které o záchranu v soutěži. Hrála se vcelku pohledná kopaná s mnoha akcemi na jeden dotek, což překvapovalo zejména u domácích, kteří se svému soupeři zcela vyrovnali a místy měli dokonce více ze hry. Chybělo tomu pouze jediné, dotáhnout akci do nebezpečné blízkosti soupeřovy branky a zakončit. To se ani na jedné straně nepodařilo, protože obě obrany pracovaly bezchybně a nepřipustily žádné větší komplikace.
Škoda, že ve druhé části hry nevydrželi domácí fotbalisté hrát ve stejném stylu jako v té první. Začali stereotypně nakopávat míče na obsazené útočníky, zapomínali na kombinační hru po zemi a nedařily se ani přihrávky. Zkušenější hosté toho využili a vytvořili si místy znatelnou převahu, kterou zužitkovali v 69.minutě vedoucím a jak se ukázalo, rozhodujícím gólem, kterého dosáhl Krpec po zaváhání celé domácí obrany. Vystřídání Michálka, Bušiny a Modelského za Kufu, Trupla a Navrátila zvrat v utkání nepřineslo, byť v poslední čtvrthodině hraničtí fotbalisté obléhali pokutové území soupeře, ale až na jednu slibnou příležitost nic kloudného na soupeře nevymysleli. Je to škoda, protože bodů na rozdávání, zejména z domácího trávníku Hranice nemají a na hřištích soupeřů se těžko získávají. K dalšímu zápasu odjíždí náš tým v neděli do Znojma, odkud se body jen tak neodvážejí.
Pokud jde o posily, Kubica v záloze i Modelský - útočník z Budišova, posilami pravděpodobně budou za předpokladu, že oba, nepochybně dobří fotbalisté, budou zapracováni do herního systému. Prozatím na to neměl trenér Horváth dostatek času, protože jejich hostování bylo vyřízeno několik málo dní před zápasem a s mužstvem si prozatím příliš nezatrénovali.
Trenér Horváth nám k zápasu řekl:
"První půle byla z naší strany lepší, zhruba do 30. minuty jsme měli tlak a v první desetiminutovce i dvě šance, které jsme ale nevyřešili dobře. V poslední čtvrthodině před přestávkou soupeř začal lépe kombinovat po zemi a stejně hrál i ve druhé půlce. Zahrávali několik rohů i přímých kopů, ale žádnou větší šanci neměli. No a pak jsme v 69. minutě udělali chybu, nechali pokračovat akci Uničova po autu a oni to dohráli až do gólu. Je to škoda, s tímhle soupeřem na těžkém terénu jsme ten bod mohli uhrát."

Další výsledky 20. kola:
Vítkovice B - Kohoutovice 1:2, Bystřice pod Hostýnem - Třinec 0:0, Baník Ostrava B - Jakubčovice 0:1, Břeclav - Bystrc 1:1, Jihlava B - Zlín B 1:1, Lipová - Znojmo 2:1, Slovácko B - D.Benešov 5:3.