Muži zůstávají v pásmu sestupu

Ve třech zápasech jarní části soutěže, hraných na soupeřových hřištích, vybojovali hraničtí fotbalisté tři velmi důležité body. V průměru to je co zápas, to bod, což není bilance úplně špatná, kdyby… Kdyby totiž v minulém kole v Břeclavi a nyní v Bystrci proměnili vyložené šance, vypadal by bodový zisk poněkud jinak.

FC DOSTA Bystrc - SK Hranice
1 : 0 (1 : 0)

Branka: 24. Robotka (PK)
ŽK: Robotka, Michal, Jirásek, Nechvátal, Zedníček – Anastazovský, Pekný. ČK: 84. Anastazovský Rozhodčí: Mar. Straka – Kubíček, Býma. Delegát: Zahradníček Diváků: 545.
Sestava Hranic: Štěpán - Michálek, Anastazovský, Richter, Žmolík - Dragon, Kufa, Málek (46.Bušina), Kuchař - Pekný, Navrátil. Trenér Valdemar Horváth.

Celý první poločas se odehrál prakticky na polovině Hranic a je zásluhou dobře hrající obrany, ve které sice chyběl potrestaný Jašíček, ale Anastazovský si na jeho místě vedl velmi dobře a výborně chytajícího brankáře Štěpána, že domácí dosáhli pouze jediného gólu a to ještě z pokutového kopu ve 25. minutě, když pronikajícího útočníka domácích zbavil míče v pokutovém území nedovoleným zákrokem Žmolík a nařízenou penaltu s přehledem proměnil domácí Robotka. Hranickým se hra nedařila, hráli pod poměrně silným tlakem a dopouštěli se častých chyb v rozehrávce a téměř u každého míče byli domácí dříve. Jediným, kdo v prvním poločase ohrozil domácího brankáře byl Kufa, který ve 36.minutě vystřelil z trestného kopu ze 30 metrů těsně vedle.
Do druhého poločasu poslal trenér Horváth na hřiště Bušinu za nevýrazného Málka, který si stěžoval na bolesti zad. Obraz hry se změnil, domácí už nebyli tak nebezpeční a hra se poněkud vyrovnala.Hraničtí se častěji dostávali na polovinu soupeře a chvílemi se domácí museli o své hubené vedení obávat Zatrnulo jim v 84.minutě, kdy po levé straně unikl s míčem Dragon, dostal se nikým neohrožován až před brankáře, ale trefil pouze tyč jeho branky. Škoda, tady hostím utekl bod, který byl na dosah a za hru ve druhém poločase by si jej i zasloužili. V závěru zápasu byl ještě za druhou žlutou kartu vyloučen Anastazovský. Hranicím citelně chyběl v záloze zraněný Machač a je už nejvyšší čas, aby se podařilo vyřídit hostování Luboše Kubici, který by jistě vnesl do útočné fáze mužstva řád a údernost. Na závěr se sluší dodat, že více než 500 domácích diváků odcházelo spokojeno i s hubeným vítězstvím.

Trenér Horváth nám k zápasu řekl:
“V prvním poločase jsme hráli staticky a málo aktivně. Domácím jsme pak faulem v šestnátce darovali vedoucí gól, ale vedení si za první půli zasloužili. Ve druhé půlce jsme už byli aktivnější rozhýbal to Bušina, kterého jsme poslali na hřiště za Málka. I přes oslabení jsme měli jednu obrovskou šanci, ale Dragon trefil jen tyč. Další šance soupeře vychytal Štěpán.“

Další výsledky 19. kola:
Třinec - Jihlava B 2:0, Jakubčovice - Bystřice p. H. 5:0, Zlín B - Vítkovice B 1:1, Lipová - Uničov 0:0.
Zápasy Dolní Benešov - Ostrava B, Kohoutovice – Břeclav a Znojmo - Slovácko B byly odloženy.