Zisk bodu byl na dosah

Hraničtí fotbalisté odjížděli na umělou trávu do Poštorné k utkání s Břeclaví s přáním poněkud vylepšit herní projev, který předvedli minulý týden ve Starém Městě a pokud možno zopakovat příznivý výsledek a odvézt alespoň bod, který by měl v konečném účtování určitě velkou váhu.

MSK Břeclav - SK Hranice
1 : 0 (0 : 0)

Branka: 60. Poredský
ŽK: Poredský, Svozil – Štěpán, Kufa. ČK: 83. Jašíček Rozhodčí: Dobrovolný – Nádvorník, Jar. Beneš. Delegát: Brtníček. Diváků: 158.
Sestava SK: Štěpán - Michálek, Richter, Jašíček, Žmolík - Dragon, Machač (12. Anastazovský), Kufa (83. Dostál), Málek – Trupl, Pekný (65. Navrátil). Trenér: Valedmar Horváth.

Úvod zápasu zahájili domácí obvyklým tlakem a vynutili si znatelnou převahu tak, jak to má na domácím hřišti být, ale jejich snažení končilo většinou na kopačkách a hlavách urostlých hranických zadáků a co prošlo, s přehledem pochytal brankář Štěpán. Ukázalo se, že domácí fotbalisté trpí stejným neduhem jako hraničtí - slabou střeleckou potencí a neschopností si dobrou střeleckou šanci vytvořit. Do možnosti vážně ohrozit Štěpána se dostali až ve 32. min., ale ten tvrdou ránu z bezprostřední blízkosti bravurně vyrazil. Nepříjemným oslabením pro hosty bylo zranění záložníka Machače, který už ve 12.min. musel být nahrazen Anastazovským. Přesto tlak domácích postupně slábnul a tak se i hosté dostali před jejich brankáře, jehož pozornost a reflex vyzkoušel dobře mířenou střelou ve 41. min. Kufa.
Druhý poločas byl poněkud vyrovnanější a pokud se dostali domácí do optické převahy, bylo to proto, že rozhodčí Dobrovolný posoudil každé tvrdší střetnutí ve prospěch domácích a odvedl jim tak slušné procento, byť jeho výkon delegát svazu ohodnotil vysokou známkou 8. Všechno podstatné se seběhlo v poslední půlhodině. Nejdříve se dostal na dostřel domácí branky Dragon, ale jeho střela šla těsně vedle. Hned potom kopali břeclavští rohový kop, před brankou došlo ke skrumáži a Poredskému se podařilo v 60. min. dopravit míč do branky. Zbývající část poločasu se domácí museli docela vážně obávat o plný bodový zisk, protože iniciativu převzali hraničtí fotbalisté a asi 10 min. před koncem byli velmi blízko vyrovnání. Navrátil se dostal s míčem až před domácího brankáře, podařilo se mu jej i překonat, ale míč putující do prázdné branky stačil ještě obránce z brankové čáry vykopnout. Při útočném snažení hosté zapomněli na zadní vrátka, utekl jim jeden z domácích útočníků a Jašíčkovi nezbylo nic jiného, než jej zastavit zákrokem ještě před pokutovým územím, který rozhodčí kvalifikoval jako sražení ve vyložené šanci a Jašíček viděl červenou kartu. Je to škoda, protože jeden z pilířů obrany Hranic bude pravděpodobně nejméně v jednom dalším zápase chybět. K dalšímu zápasu pojedou hraničtí fotbalisté v neděli do Brna, kde se proti Bystrci znovu pokusí o zisk alespoň jednoho bodu.

Trenér Horváth nám k zápasu řekl:
“První poločas byl na šance vyrovnaný. Jak my, tak i soupěř měl dvě gólové příležitosti. Herně byli na tom domácí o trochu lépe, ale nějakou výraznou převahu si nevytvořili. Měli jsme smůlu, že se nám už v úvodu zranil Machač, který musel odstoupit. Ve druhé půli byli domácí o něco aktivnější, ale branku nám dali až z rohu po skrumáži. Byl to celkem laciný gól. I přesto jsme se snažili a o vyrovnání a chybělo jen víc štěstí, aby Navrátil vyrovnal. Dalším klíčovým okamžikem bylo vyloučení Jašíčka, myslím si, že první trefil míč, ale rozhodčí to viděl jinak. Domácí pak zahustili obranné pásmo a k ničemu nás už nepustili. U mužstva oceňuji bojovnost do poslední minuty a je škoda, že se nepodařilo odvézt alespoň bod.“

Další výsledky 18. kola:
Vítkovice B - Třinec 2:1, Ostrava B - Znojmo 1:1, Jihlava B - Jakubčovice 1:0, Lipová - Bystrc 1:1, Slovácko B - Uničov 1:3. Zápasy Kohoutovice - Zlín B a Bystřice p. H.- D.Benešov byly odloženy.