SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Tým mužů čeká těžká zima

To, co naši fotbalisté předváděli v posledním zápase podzimní části MSFL v derby se sousední Bystřicí jen vzdáleně připomínalo nejoblíbenější kolektivní hru, fotbal. Skalní příznivci očekávali, že alespoň v tomto zápase s prozatím posledním celkem soutěže se domácí vzchopí k takovému výkonu, který by přinesl plný bodový zisk a tím zlepšení výchozí situace pro jarní záchranářské boje a v neposlední řadě také důstojné rozloučení s diváky před zimní přestávkou. Nic z toho se nepodařilo, spíše naopak.

SK Hranice – FK Bystřice p. Hostýnem
0 : 1 (0 : 1)

Branka: 28. Zapletal
ŽK: Vaculín, Bosák. Rozhodčí: Vidlák – Dobrovolný, Kučerník. Delegát: Spišák. Diváků: 205.
Sestava SK: Štěpán - Dostál, Vaculín, Machač (78. Stryk), Pekný – Kufa (33. Bušina), Richter, Bosák, Navrátil - Segeťa, Maňák (46.Staněk). Trenér: Marián Bedrich.

Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce, se nedal očekávat žádný oslňující fotbal, ale v každém případě diváci čekali to, co obyčejně derby přináší, tedy boj s plným nasazením a to zejména od domácích hráčů. Už úvodní minuty zápasu dávaly tušit, že stejně jako v předchozích domácích zápasech, budou hraničtí hráči pokračovat ve statické hře na náhodu, v nepřesných přihrávkách a ani bojovností příliš neoplývali. Hosté byli pohyblivější, u každého míče byli dřív a také souhra, pokud vůbec nějaká byla k vidění, měla tu a tam myšlenku. Když po 20 minutách hosté zjistili, že jim od domácích útočníků nehrozí žádné vážnější nebezpečí, převzali iniciativu, získali mírnou převahu a kvalitnější herní invenci zúročili ve vedoucí a jak se ukázalo, rozhodující gól, jehož autorem byl ve 28. minutě Zapletal. Trenéru Bedrichovi nepomohlo ani vystřídání Kufy za Bušinu a v poločase Maňáka za dalšího mladíka Staňka. Jinou možnost ani neměl, protože na lavičce mu už zůstal jen Stryk, kterého poslal do hry v průběhu druhého poločasu. Druhých 45 minut bylo přehlídkou naprosté nemohoucnosti domácích dostat míč alespoň do nebezpečnější blízkosti soupeřovy branky a nebýt jediné střely z kopačky Bosáka z trestného kopu, brankář hostí tam ani nemusel být. S přibývajícími minutami se navíc začalo u domácích projevovat kondiční manko, byli čím dál pomalejší a dvě minuty před koncem pustili Bystřici do dvou vyložených šancí. Přestože je hosté neproměnili, tak se jim bez problémů podařilo dovést zápas do vítězného konce. Zápas s přehledem řídil rozhodčí Vidlák, který byl ohodnocen známkou 8 (výborný).
Nezbývá, než souhlasit s názorem předsedy SK Hranice Miroslava Nehyby, že nejméně polovina hráčů současného kádru na tuto soutěž nemá potřebnou výkonnost a zbývající hráči do zápasu nedali vše, co bylo v jejich silách. Zároveň se příznivcům hranického fotbalu omlouvá za to, co museli na podzim přetrpět při domácích zápasech a spolu s výborem oddílu kopané udělá všechno pro to, aby se situace klubu na jeře zlepšila.

Další výsledky 14. kola:
Břeclav - Slovácko B 1:1, Dolní Benešov - Zlín B 4:1, Jakubčovice - Třinec 3:1, Uničov - Vítkovice B 1:1, Znojmo - Kohoutovice 1:1, Lipová - Ostrava B 2:0, Bystrc - Jihlava B 0:2.

Tabulku MSFL po podzimní části najdete ZDE.