Cenná remíza v Jihlavě

Za předposledním soupeřem podzimní části zajížděli hraničtí fotbalisté do Jihlavy, kde se utkali s tamní rezervou nováčka naší nejvyšší soutěže. Pohled na tabulku po dosud odehraných kolech dával tušit, kdo je v tomto zápase favoritem, ale hosté přesto nenastupovali k zápasu již předem poražení, ale naopak s předsevzetím, neprodat kůži lacino a bojovat o co nejpříznivější výsledek a pokud možno, neodjet domů s prázdnou.

Vysočina Jihlava B – SK Hranice
1 : 1 (0 : 0)

Branky: 79. Pacholík - 88. Bušina
ŽK: Peška - Vaculín, Pekný, Bosák. Rozhodčí: Prokop – Hájek, Paták. Delegát: Brtníček Diváků: 100.
Sestava SK: Štěpán - Dostál (46. Bušina), Richter, Vaculín, Pekný - Machač, Kufa, Bosák,
Segeťa (84. Marszalek) - Maňák (64. Stryk), Navrátil.

Už samotný začátek utkání naznačil a posléze celý jeho průběh potvrdil, že domácí, byť dosud nasbírali o 7 bodů víc, na tom herně nejsou o mnoho lépe, než Hraničtí. Mají stejné potíže s útočnou hrou a tak všechny akce směrem dopředu končily oboustranně na kopačkách obránců a tak jedinou nebezpečnější akcí v prvním poločasu byl únik hranického Navrátila,
který se ale příležitosti zalekl a domácího brankáře nepřekonal. Do konce poločasu už tristní návštěva neviděla nic, co by stálo za zaznamenání.
Do druhého poločasu poslal trenér Bedrich mladého Bušinu za zraněného Dostála a měl šťastnou ruku, protože ten, ač věkem ještě dorostenec, bojoval s plným nasazením a byl pro hru dopředu platným hráčem. Při neslaných a nemastných pokusech obou mužstev dostat se na dostřel soupeřovy svatyně byli ale přece jen hraničtí hráči nebezpečnější a vytvořili si dvě, či tři slibné příležitosti, ale ani Maňák, ani Bosák je nevyužili. Přišla ale 79.minuta, hosté vhazovali Kufou aut velice ledabyle na kopačky soupeře a po rychlém brejku se dostal k míči nekrytý domácí Pacholík a dostal své mužstvo do vedení. Když se už zdálo, že zápas dopadne jako obvykle ztrátou bodů po individuální chybě, dostali se v 88. minutě hosté ke vhazování na úrovni pokutového území domácích, míč do vápna prodloužil Vaculín a právě Bušina jej neodkladně doručil, k nelíčenému překvapení domácích, za záda jejich brankáře. Protože domácím už k nějaké pádnější odpovědi nezbýval čas, skončilo utkání celkem spravedlivě nerozhodně.

Další výsledky 13. kola:
Třinec - Dolní Benešov 1:1, Kohoutovice - Uničov 0:0, Vítkovice B - Bystrc 2:4, Jakubčovice - Břeclav 3:2, Bystřice p. H. - Lipová 0:0, Zlín B - Znojmo 2:0, Ostrava B - Slovácko B 1:0.