Muži dovezli druhý bod ze hřiště soupeře

Druhý bod ze hřiště soupeře přivezli v sobotu muži. Poprvé se tak stalo ve 2. kole v Lipové. Vzhledem ke kvalitě soupeře a průběhu zápasu je však remíza spíše naší ztrátou než ziskem.

FC Tatran Brno Kohoutovice
- SK Hranice 0 : 0

ŽK: Čejka – Pekný, Maňák. Rozhodčí: Dobrovolný – Tomášek, Nádvorník. Delegát: Juránek. Diváků: 114.
Sestava SK: Štěpán - Pekný, Richter, Vaculín, Žmolík - Kufa (86. Bušina), Dostál, Bosák,
Machač - Maňák (61.Segeťa), Navrátil (90.Michálek). Trenér: Marián Bedrich.

Už od prvních minut bylo divákům jasné, že se v boji o mistrovské body tentokrát setkala dvě mužstva přibližně stejné výkonnosti a další průběh zápasu potvrdil, že obě mají značné potíže s útočnou hrou a s vytvářením střeleckých příležitostí, o jejich proměňování ani nemluvě. Přesto si v prvním poločase udržovali hraničtí hráči optickou převahu, častěji se hrálo na polovině domácích a také domácí obránci měli o něco víc práce, než hostující. Protiútoky domácích však byly nebezpečnější a co prošlo obranou, zlikvidoval tentokrát vynikající brankář Štěpán, který hýřil po celý zápas jistotou a dobře dirigoval své obránce. Útočné snahy soupeřů tak končily před pokutovým územím a za celý poločas si nikdo nevypracoval takovou příležitost, která by se dala označit za nadějnou.
Stejný obraz hry skýtal i poločas druhý, jen s tím rozdílem, že postupem času se iniciativa přestěhovala na kopačky domácích a ti si asi 15.minut před koncem vypracovali jedinou nebezpečnou šanci, ale hosty zachránila tyč Štěpánovy branky. Také Hraničtí se dostali do nebezpečné blízkosti domácí branky, ale slibnou příležitost Segeťa, který v útoku vystřídal Maňáka, neproměnil. Přesto získaný bod venku je velmi cenný a je jen škoda, že Hranice nedisponují útočníkem, který lépe spolupracoval se záložní řadou a dovedl realizovat některé přihrávky, zejména od Bosáka, který byl v tomto zápase nejlepším mužem na hřišti. Naše mužstvo se tak opět propadlo na předposlední příčku tabulky a bude hodně záležet, zda se podaří v posledních zápasech na domácím hřišti s B mužstvem Vítkovic a v posledním kole s Bystřicí naplno bodovat a udržet kontakt na nesestupová místa.

Další výsledky 11. kola:
Jihlava B - Slovácko B 2:2, Třinec - Uničov 0:3, Vítkovice B - Lipová 2:1, D. Benešov - Břeclav 2:0, Jakubčovice - Znojmo 3:2, Bystřice p. H. - Ostrava B 0:1, Zlín B - Bystrc 0:0.