Muži se zlepšili, ale uhráli jen plichtu

V posledních kolech se našemu týmu stále nedaří zvítězit a to ani na domácím hřišti. Soupeři si odtud už dokázali odvézt 10 bodů a ty budou v konečném účtování dost chybět. Do konce podzimní části nás čekají ještě čtyři zápasy, ve hře je 12 bodů a mnohé se dá ještě vylepšit.

SK Hranice – FC Tescoma Zlín B
1 : 1 (1 : 0)

Branky: 36. Bosák – 61. Bielik
ŽK: Pekný – Opiela, Hrnčiřík. Rozhodčí: Kondler - Vysloužil, L. Boček. Delegát: Bajer Diváků: 135.
Sestava SK: Štěpán – Pekný, Richter, Vaculín, Žmolík - Kufa (66. Stryk), Bosák, Machač,
Dostál - Maňák (85. Pulkert), Navrátil. Trenér: Marián Bedrich.

Zápas začal pro domácí poměrně slibně. Herně se svému soupeři zcela vyrovnali a získali si mírnou převahu. Často se dostávali do nebezpečné blízkosti zlínské branky a při jedné takové akci byl v pokutovém území faulován domácí Maňák. K nařízenému pokutovému kopu se ve 23. minutě postavil Žmolík, kopl jej ale stejně jako Rosický proti Holanďanům a nechal tak vyniknout hostujícího brankáře Nováka. Domácími hráči tento neúspěch nijak zvlášť neotřásl a dál pokračovali v dobývání soupeřovy branky. Podařilo se to Bosákovi ve 36. minutě, když prošel s míčem až před branku a nechytatelnou střelou dostal domácí do vedení. Škoda, že o dvě minuty později neproměnil další slibnou příležitost, když z malého vápna netrefil branku. Dvoubrankový rozdíl by jistě zchladil útočné choutky soupeře, protože k bodovému zisku mu stále stačil jeden úspěšně zakončený útok.
Právě to se stalo ve druhém poločase. I když byla hra stále vyrovnaná, útoky Zlína byly s postupem času přece jen nebezpečnější a v 61. minutě se hosté dočkali vyrovnání Bielikem z akce, která silně zaváněla ofsajdem. Přesto byl gól uznán a hosté dosáhli z minima maximum. Po této brance začali domácí hrát chaoticky a měli nakonec štěstí, že neprohráli. Hosté docela vážně zahrozili v  77. minutě, když nastřelili po kopu z rohu břevno a o dvě minuty později dokonce dosáhli branky, ale pro postavení mimo hru jim nebyla uznána. Hraničtí se sice dostali v závěrečným minutách k náporu, ale soupeřovu branku se jim ohrozit už nepodařilo.
Trenér Bedrich nám po zápase řekl:
"Škoda neproměněných šancí v prvním poločase. Řekli jsme si, že do první půlky dáme všechno, vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme dali jen jednu branku. Nedali jsme penaltu a Bosák zahodil ještě jednu velkou šanci. Druhou půlku jsme pod tíhou minulých výsledků začali hodně pasivně, soupeři jsme vyklidili prostor a ten toho využil. Až do konce jsme se strachovali i o ten bod i když paradoxně v závěru jsme mohli ještě branku dát. Velmi kvalitním výkonem mě překvapil Maňák, na to, že hrál poprvé od začátku jsem s ním byl spokojen."

Další výsledky 10. kola:
Břeclav - Bystřice p. H. 3:0, Uničov – Jakubčovice 0:2, Bystrc – Třinec 4:2, Ostrava B - Jihlava B 0:2, Slovácko B - Vítkovice B 2:0, Znojmo - Dolní Benešov 2:0, Lipová - Kohoutovice 0:0.
Dohrávka 4. kola: Ostrava B – Dolní Benešov 1:3.