Bez střelců se nevyhrává

V zápase s Třincem muži znovu potvrdili, že jim schází hráč, který by dokázal vstřelit branku. Pouhých šest gólů za deset zápasů, je hrozivě málo, navíc v posledních čtyřech zápasech tým nedal ani jednu branku!

Fotbal Třinec – SK Hranice
2 : 0 (1 : 0)

Branky: 18. Maceček, 70. Drahno.
ŽK: Vaculín, Pekný a Bosák. Rozhodčí: Kubíček. Diváků: 420.
Sestava SK: Štěpán - Segeťa (29. Kufa), Richter, Vaculín, Pekný - Navrátil, Žmolík, Machač, Dostál (55. Chytrý) - Stryk (46. Maňák), Bosák. Trenér: Marián Bedrich.

Málo je platná poměrně slušná hra obranné čtveřice, když záloha a hlavně útok neudrží míč. Dochází pak k častému přečíslení našich zadáků tak, jako v prvním poločase zápasu.
Hranická obrana stačila docela dobře odvracet útoky Třince, ale pouze do 17.minuty, kdy poprvé domácí Maceček rozvlnil síť za Štěpánovými zády. Po této brance získali domácí trvalou převahu a zle dotírali na hranickou branku a jen velká smůla jim zabránila ve vylepšení skóre, když ve 26. minutě nastřelili tyč a ve 30. minutě břevno naší branky. Do šaten odcházeli hraničtí s docela lichotivým jednogólovým mankem, ale při zlepšené ofenzívě by se to dalo ve druhém poločase napravit.
V úvodní části druhého poločasu se Hranickým podařilo hru vyrovnat, ale všechny jejich útočné snahy končily většinou na nepřesné přihrávce nebo v zámezí, většinou však na kopačkách domácích obránců. Nepomohlo ani postupné zařazení Chytrého a Maňáka do útoku a Kufy do zálohy. Hra se odbývala převážně na hranické polovině hřiště a tak přišlo to, co přijít muselo. V 70. minutě prostřelil domácí Drahno brankáře Štěpána nepříliš prudkou ranou z levé strany a stanovil tak konečný stav zápasu.
Touto porážkou se hraničtí fotbalisté propadli až na samý chvost tabulky a jen pouhé dva body je dělí od poslední Bystřice. V příštím kole Hranice hostí rezervu prvoligového Zlína
a jen podstatně lepší výkon může znamenat kýžený bodový zisk.

Další výsledky 9. kola:
Jihlava - Bystřice p. H. 5:0, Kohoutovice - Slovácko B 2:1, Vítkovice B - Ostrava B 1:1, Dolní Benešov - Uničov 0:1, Jakubčovice - Bystrc 1:1, Zlín B - Lipová 1:0, Znojmo - Břeclav 4:0.