SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Trenér Bedrich: V možnostech týmu je hrát střed tabulky

K týmu mužů nastoupil po odcházející trenérské dvojici Oldřich Machala – Pavel Mikušek Marian Bedrich jako hlavní trenér, jeho asistentem se stal Vojtěch Bušina. V závěru přípravy na novou sezónu jsme novému trenérovi položili několik otázek:
Co rozhodlo o tom, že jste přijal nabídku trénovat hranický tým?
Ve Znojmě mi končila smlouva a dále jsem ji neprodloužil, protože jsem se stěhoval do Nového Jičína. Přišla nabídka z Hranic, kterou jsem akceptoval. Byla to náhoda, ale přivítal jsem to.

Nakolik jste před příchodem do Hranic znal zdejší tým a prostředí?
Mužstvo jsem znal jen ze dvou vzájemných zápasů se Znojmem v MSFL, žádné zvláštní informace jsem neměl.

Jak probíhala příprava na novou sezónu, na co především jste se soustředili?
Příprava začala 6. července a s novým asistentem jsme se především museli zorientovat tady v tom množství lidí, museli jsme je poznat. Bylo to trochu složitější, protože od začátku se tady točilo osmadvacet hráčů, museli jsme to prosít tak, aby nám zůstal kádr o osmnácti hráčích plus tři. Jinak příprava probíhala celkem standardně, jak to vždycky bývá, zpočátku fyzička, i když na to v létě moc času není. Hlavní důraz jsme kladli na herní stránku.

Během přípravy jste sehráli řadu přípravných zápasů, jak jste byl spokojen s výsledky a taky s výkonem týmu i jednotlivých hráčů?
Prvních čtyři až pět zápasů jsme prostřídali až osmnáct hráčů za zápas, museli jsme ty kluky poznat po herní i charakterové stránce. Dali jsme jim asi měsíc na to ukázat co v nich je. Výsledky zpočátku nebyly nic moc, ale je to tím, že tady z loňské základní sestavy zůstali jen asi čtyři lidi, takže dvě třetiny týmu jsou noví hráči. Ale postupem času mužstvo začalo vstřebávat naši filozofii dá se říct, že jsme na dobré cestě.

Jak jste spokojen s doplněním mužstva?
Trenér nemůže být nikdy spokojen, vždycky by chtěl mít ty nejlepší hráče, ale musím vycházet z možností klubu a jeho strategie. Hráči tady vesměs pracují nebo jsou to studenti. Nedělal jsem si velké iluze, jsem zvyklý pracovat s tím, co mi klub dá a nebrečet, že chci tamtoho nebo onoho, když na to klub nemá. Myslím si, že v rámci daných možností udělal management klubu maximum co udělat mohl.

O víkendu vás čeká první soutěžní utkání, máte už jasno o základní sestavě?
Mám ji tak z 80 %, ještě to konzultujeme s asistentem. Mám tam ještě dvě volné okýnka, ale máme ještě před sebou dva tréninky, ale osa týmu už se vykrystalizovala a okolo ní budeme stavět další cihličky. Z brankářů je jasná jednička Pavel Štěpán, dvojku mu bude dělat Martin Pumprla a v záloze máme ještě Pavla Malotu, ten ještě může chytat za dorost.

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce, jsou nějaká zranění?
Dlouho jsme měli štěstí, až na nějaké drobné šrámy byli všichni v pořádku, ale v předposledním zápase se Zábřehem jsme ztratili Richtera, což je velká rána pro defenzívu. Budeme to muset jinak uspořádat a doufat, že se dá co nejdříve dohromady.

Máte od klubu stanoveny výkonnostní cíle nebo jste si nějaké stanovil sám?
Ve fotbale si můžete klást cíle jaké chcete, ale fotbal nejsou šachy, vždy hodně záleží na tom, jak se sezóna rozjede, jaká bude forma a zdraví hráčů a plno dalších vlivů. Nemíním nic plánovat, chci, abychom hráli fotbal na který se dá dívat a abychom se netřásli o existenci někde u konce tabulky. V možnostech týmu je hrát někde okolo středu tabulky. Budeme pracovat, půjdeme zápas od zápasu, pokusíme se o co nejlepší výsledky a uvidíme.
Děkuji za rozhovor a přeji vám, ať se daří.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko