Výhra završila úspěšné jaro

SK Hranice – FK Bystřice p. H.
3 : 0 (2 : 0)

Vítězstvím zakončili fotbalisté SK Hranice úspěšnou jarní polovinu sezony, ve které získali 23 bodů a obsadili šestou příčku. Škoda, že takto nehráli i na podzim, konečné umístění mohlo vypadat úplně jinak.
Branky: 8. Janoviak, 32. Pulkert, 74. Stryk. ŽK: 0 - Valoušek. Rozhodčí: Hájek – Kocián, Páral. Delegát: Petřivý. Diváků: 380.
Sestava SK: Malota – Dadák, Jašíček, Vaculín, Richter – M. Pulkert, Machač (69. Koudelný), Mazouch, Málek (85. O. Pulkert) – Janoviak (28. Kufa), Stryk. Trenér: Oldřich Machala.

Domácí byli od začátku zápasu výrazně lepší, vytvořili si několik slibných příležitostí a jednu z nich už v 8. minutě proměnil Janoviak ve vedoucí branku Hranic. Domácí byli i nadále aktivnější a ve 32. minutě využili další šanci, když se pohotově trefil Martin Pulkert. I ve druhé půli byl náš tým aktivnější a v 74. minutě Stryk po rychlé akci zvýšil už na 3:0. Hosté se sice snažili nepříznivý stav zkorigovat, ale dobře organizovaná obrana je do vážnější šance nepustila.
Trenér Machala nám k zápasu řekl:
“Jsem spokojen. Vyhráli jsme 3:0 a kdybychom ve druhém poločase proměnili více šancí, mohli jsme vyhrát i o pět branek. Jsem moc rád, že se nám závěr soutěže vydařil, zachránili jsme se už šest kol před koncem a kdybychom takhle hráli i na podzim, skončili jsme mezi prvními pěti nebo šesti celky. Za jarní výkony můžu hráčům poděkovat a popřát novému trenérovi, aby dal mužstvo zase dohromady a Hranice znovu hrály v popředí tabulky.“

Další výsledky 30. kola:
Hlučín - Třinec 4:0, Dolní Benešov - Znojmo 2:1, Kohoutovice - Poštorná 6:1, Lipová - Ostrava B 1:1, Bystrc - HFK Olomouc 0:2, Uničov – Slovácko B 6:1, Vítkovice B – Zlín B 0:0.